Kurs instruktora fitness

kurs instruktora fitnessu Zanim wybierze się kurs instruktora fitnessu dla siebie warto zwrócić uwagę na to, kto będzie się szkoleniem zajmował oraz jakie ma doświadczenie. Profesjonaliści będą najlepsi. Mimo, że wymagania będą mieli duże, ale też dużo nauczą.

Nie będą to również tanie kursy, ale można oczekiwać, że będą dawały nam przyszłe sukcesy. Ważna sprawa to takie zaświadczenie, które otrzyma się na koniec kursu. Warto sprawdzić jakie będziemy mieli z nim uprawnienia. Poza tym, że będziemy mieli certyfikat danej szkoły warto również zadbać o to, by mieć Zaświadczenie Państwowej Licencji Instruktora Aerobiku z MEN. Ważną sprawą będą umiejętności interpersonalne. Poza tym ważne będzie również podejście do człowieka, tutaj bowiem zawsze pracuje się z drugim człowiekiem. Nawet najlepszy sportowo instruktor nie będzie w stanie osiągnąć sukcesu, jeśli nie będzie potrafił nawiązywać kontaktów z osobą, która pojawia się u niego na zajęciach. Jest rzeczą bardzo ważną, by umiał odpowiednio dyscyplinować uczestników zajęć. Nie można jednak nadmiernie wywierać presji. Trzeba być grzecznym i nie krytykować. Chodzi o to, by dobrze się współpracowało i dało się osiągnąć najlepsze efekty. W czasie zajęć trzeba pokazywać jak realizuje się prawidłowo wszystkie ćwiczenia. Instruktor musi uczyć między innymi jak prawidłowo się oddycha. Zajęcia prowadzi się w grupie, jednak indywidualne podejście do każdego jest bardzo ważne. Nie wszyscy mogą również wykonywać całą gamę ćwiczeń, dlatego tą kwestię także należy brać pod uwagę. Jeśli jest taka konieczność trzeba odpuszczać pewne ćwiczenia. Instruktor nie jest nauczycielem w szkole, a wiec w czasie zajęć ćwiczy z grupą.

Obecnie na rynku, jeśli chodzi o trenera fitness jest duża konkurencja, dlatego podstawowy kurs może nie wystarczyć. Często okazuje się, że konieczne są dalsze specjalizacje, by w ogóle znaleźć prace. Oczywiście im więcej szkoleń i kursów się ma tym lepiej. Szczególnie popularne jest obecnie fitness z tańcem, dlatego takie elementy warto łączyć. Coraz więcej osób wzorem z zachodu decyduje się mieć swoją osobistych trenerów oczywiście chodzi o osoby, które posiadają do tego odpowiednie zaplecze finansowe i mogą sobie na taką formę pozwolić.