Zarobki instruktora fitness

zarobki instruktora fitnessZarobki instruktora fitness mogą znacznie się od siebie różnić w zależności zarówno od danego miasta jak i miejsca, w którym pracuje. Na przykład, w profesjonalnym centrum w samym sercu stolicy instruktor zarabia nawet 7 tysięcy złotych brutto; na podobnym stanowisku w Gdańsku jest to już 4,5 tys.

Istnieją również inne powiązane z tym zawody, które są doskonale opłacalne: posiadający doświadczenie zdobyte w innych krajach instruktor wschodnich sztuk walki w Warszawie może zarobić około 9 tysięcy złotych. Mniej więcej tyle samo zarabia także profesjonalna instruktorka boksu zajmująca się wyłącznie szkoleniem kobiet. Osoby które posiadają stosowne kwalifikacje do pracy w charakterze instruktora fitness czy do prowadzenia innych zajęć sportowych mają obecnie coraz szerszy wybór ofert. Szczególnie szerokie możliwości dają tutaj przede wszystkim hotele, centra spa lub kluby sportowe prowadzone dla osób, które zajmują się tym bardziej amatorsko. Osoby takie mogą zarabiać naprawdę dobrze. Nawet jeśli ktoś nie nastawia się raczej na karierę profesjonalnego sportowca, to powinien mimo wszystko pomyśleć nad wybraniem związanego z tym kierunku studiów. Ogłoszenia związane z tego typu posadami często są do siebie dość podobne.

ile zarabia instruktor fitnessPoszukiwani się głównie instruktorzy, ale panie w tym zawodzie także są mile widziane. Doskonałym przykładem są tutaj osoby do prowadzenia treningów bokserskich dla amatorów, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jedną z najważniejszych cech idealnego kandydata na takie stanowisko jest posiadanie wyższego wykształcenia, zdobytego najlepiej w akademii wychowania fizycznego. W przypadku pracy w wielkim mieście – przede wszystkim w Warszawie – w większości przypadków konieczna jest również znajomość języka obcego, najlepiej angielskiego lub niemieckiego. Oprócz bardzo atrakcyjnych zarobków osoby takie mogą również liczyć na liczne premie oraz rozbudowany pakiet socjalny. Na portalach rekrutacyjnych znaleźć możemy całe mnóstwo tego typu ogłoszeń. Innym przykładem są oferty pracy zamieszczane przez profesjonalne centra spa w okolicach takich jak Mazury. Osoby które są w stanie pracować w charakterze trenera osobistego lub instruktora poszczególnych sportów nie mają tutaj raczej większych problemów ze znalezieniem dobrej dla siebie posady.