Instruktor fitness – jak nim zostać?

jak zostać instruktorem fitnessJeśli ktoś kocha fitness, to w jego głowie na pewno mogą pojawiać się myśli o zostaniu profesjonalnym instruktorem. Jak jednak to osiągnąć? Jakie kwalifikacje trzeba w tym celu zdobyć?

Pierwszym krokiem powinno być wybranie się na odpowiedni kurs. Aktualnie nie sprawi nam to raczej większych problemów, bowiem kursy takie są organizowane zarówno przez firmy, prywatne szkoły, kluby fitness jak i uczelnie. Okazuje się jednak, że nie każda oferta tego typu będzie dla nas odpowiednia. Musimy przede wszystkim wybrać taki kurs, który po zakończeniu zapewni nam stosowne dokumenty potwierdzające uzyskane przez nas kwalifikacje. Praca instruktora fitness będzie dobrą propozycją właściwie dla każdego, kto tylko lubi ćwiczyć i może poszczycić się dobrą kondycją oraz wysportowanym ciałem.

kurs na instruktora fitnessNa takiej posadzie niezwykle istotna jest jednak także umiejętność nawiązywania odpowiedniego kontaktu z innymi ludźmi. Dobry instruktor musi umieć prawidłowo przekazywać swoją wiedzę innym oraz motywować swoich kursantów do działania i pracy nad sobą. Osoba taka musi osobiście angażować się w różne sporty i do współpracy z innymi podchodzić z odpowiednim entuzjazmem. Nie chodzi tutaj o to, aby przekazywać swoim kursantom suche polecenia – należy całym sobą zachęcać ich do ćwiczeń, dając im dobry przykład. Czas trwania takiego kursu może znacznie się od siebie różnić, ale zazwyczaj wynosi od kilku do kilkunastu tygodni. Zdobywamy na nim wiedzę związaną z wieloma różnymi dziedzinami, która może być przydatna w czasie wykonywania takiej pracy.