Kto może zostać trenerem personalnym?

kto może zostać trenerem personalnym Treningi personalne z roku na rok zyskują w Polsce coraz większą popularność. Na ćwiczenia ze swoim osobistym trenerem na początku decydowali się głównie politycy oraz celebryci, ale obecnie z usług tych korzysta coraz więcej Polaków.

Mówiąc w skrócie, trening personalny jest treningiem, przy którym instruktor poświęca cały swój czas oraz uwagę wyłącznie danej osobie. W zależności od tego, na czym tak właściwie nam zależy – może to być utrata wagi lub zwiększenie masy mięśniowej – ustalamy tutaj razem z naszym trenerem dokładny plan działania. Istnieje tutaj kilka możliwości do wyboru. Możemy na przykład zdecydować się na trening instruktażowy; jest to pojedynczy trening, podczas którego instruktor wyjaśnia nam, jaki plan powinniśmy realizować, aby osiągnąć wyznaczony sobie cel. Z drugiej strony można prowadzić ze swoim instruktorem regularne treningi; w takim wypadku osoba taka odpowiada także na przygotowanie dla nas odpowiedniej diety. Jednym z głównych zadań takiego instruktora jest odpowiednia weryfikacja celów, które stawia przed sobą dany klient.

Przed rozpoczęciem działania niezbędne jest przeprowadzenie z klientem wywiadu, podczas którego instruktor dowiaduje się o jego stan zdrowia, przebyte wcześniej kontuzje czy ewentualne choroby. Aby móc pracować jako trener personalny nie musimy posiadać żadnych uprawnień ani licencji. Można oczywiście wziąć udział w specjalnych kursach doszkalających – takie rzeczy są obecnie coraz częściej oferowane przez prywatne szkoły, choć spotkamy się z nimi również i na państwowych uczelniach. Odpowiednie kwalifikacje to jednak nie wszystko w takiej pracy.

trener personalny Trener personalny to nie tylko nauczyciel, ale również i przyjaciel szkolonej przez siebie osoby. Umiejętność motywowania innych do ciężkiej pracy jest tutaj zatem niesamowicie istotna. Ponadto klienci którzy nie posiadają w tej dziedzinie zbyt dużego doświadczenia w wielu przypadkach zwyczajnie nie są w stanie jasno określić swoich potrzeb. Dobry trener personalny musi potrafić prawidłowo je odgadywać i docierać do źródeł motywacji drugiej osoby. Bardzo ciekawą propozycją są treningi personalne prowadzone przez internet, które cieszą się obecnie coraz większą popularnością.