Posada trenera personalnego – jak ją zdobyć?

posada trenera personalnego Wielu ludzi prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo opłacalny może być zawód trenera personalnego; takie zajęcie zdobywa obecnie w naszym kraju coraz większą popularność. Największe szanse na zrobienie w tym zawodzie wielkiej kariery istnieją oczywiście w dużych miastach, gdzie panuje ciągła moda na doskonalenie swojego ciała. Na samym początku swojej pracy trzeba rzecz jasna włożyć sporo wysiłku w to, aby wyrobić sobie wśród klientów faktycznie dobrą opinię. 

Po kilku latach osoba taka nie musi nawet starać się o dobrą reklamę, bowiem dzięki takiej popularności grono klientów samo się poszerza. Jak łatwo można się domyśleć, głównym zadaniem trenera personalnego jest przygotowywanie dla swoich klientów indywidualnych planów treningowych. Złośliwi powiedzą, że jest to po prostu osoba która zamęcza Cię na śmierć w czasie ćwiczeń na siłowni. W rzeczywistości jednak faktycznie dobry trener będzie w stanie całkowicie zmienić nasz styl życia na znacznie zdrowszy i nakierować nas w kwestii treningu czy odżywiania się na prawidłowe tory. Jest to osoba, która nieustannie wspiera we wszystkich wysiłkach swoich podopiecznych. Nie zawsze coś takiego można zrobić w "sympatyczny" sposób – rzeczywiście dobry trener wszelkimi dostępnymi metodami musi utrzymywać dyscyplinę. W większości przypadków klient może indywidualnie dostosowywać godziny pracy ze swoim trenerem. Jest to bardzo wygodne, bowiem nie stanie dopasować ćwiczenia do naszej pracy oraz trybu życia. Aby zostać takim trenerem musimy przede wszystkim zdobyć odpowiednie kwalifikacje z tym związane – w tym celu należy wybrać się na stosowny kurs. Zdobywamy tam szeroką wiedzę z zakresu anatomii, biologii oraz szeroko rozumianego wychowania fizycznego. Sporo uwagi poświęca się również przedsiębiorczości czy umiejętności nawiązywania kontaktów interpersonalnych.

Praca w tym zawodzie jest bardzo opłacalna. Co prawda początkujący trener zarabia zwykle około 2000 zł – nawet w tak dużym mieście jak Warszawa. Po kilku latach ciężkiej pracy i wyrabianiu sobie dobrej opinii wśród klientów zarobki mogą jednak wzrosnąć nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.